Tlač letákov

Tlač plagátov, letákov, hlavičkových listov, oznámení etc.

Postupnosť: 1, vyber farebnosti  2, papiera 3, dokončovacie úpravy 4, zadanie nákladu 5,odoslanie dát

qr-kod
plagáty

ukažka tlace - kalkulačka

1, Vyberte si v online kalkulácii, či chcete farebnú* alebo čiernobielu tlač. Rozmery do A3, resp. do 32x90cm. Pozrite si tabuľku rozmerov papierov a obálok.

2, Vyberte si papier na ktorý chcete tlačiť, alebo si pozrite galériu našich papierov.

Ak chcete tlačiť letáky, ktoré budete lepiť napríklad na steny, využite akciu na natierané papiere (matné a lesklé). Je lacnejšia, pretože dostanete papier, ktorý máme práve na sklade.

Ak potrebujete hrubší papier, napr. na vizitky alebo pozvánky, nemusíte sa orientovať výhradne podľa gramáže papiera. Štrukturované papiere s hmotnosťou 240 g/m2 sú tuhšie a hodia sa viac, ako lesklý natieraný papier s gramážou 300g/m2.

Pozrite si tabuľku nižšie, v ktorej sú papiere zoradené podľa tuhosti.

1. fabria bianko/cremo 240g/m2
2. výkres/bezdrevný 300g/m2
3. merida cream/silver 220g/m2
4. matný 300g/m2

*V prípade, že máte pre svoj monitor nameraný ICC profil, zaškrtnite kolonku colormanagement. Zvýšite tým presnosť farebnosti tlače. Pre plné využite služby by sme Vás ešte kontaktovali.

ukažka finalizácie - kalkulačka

3, Pozrite si dokončovanie povrchové úpravy

Bigovanie&ohýbanie – ak chcete zohnúť laserovou tlačiarňou potlačený papier, je nutné ho bignúť, urobiť malú ryhu. Inak by potlač v mieste zhybu popraskala.

Perforácia – ak potrebujete pohodlne a presne trhať napríklad útržky z lístkov či vstupeniek.

Laminácia ochráni vašu tlačovinu pred poškodením, prachom alebo vodou. 125μ lamino je hrubé, pevné, prečnievajúce cez okraj a je tak vhodné na namáhané tlačoviny napr. nápojové lístky, preukazy, inštrukcie do terénu a pod.

25μ lamino je tenké a matné lamino prakticky nie je vidieť – vhodné hlavne ako povrchová úprava na knihy.

4 , Zadajte náklad

Náklad a vlastnosti rozhoduje o voľbe technológii tlače, teda či bude použitá digitálna tlač alebo offsetová.

Pri vyšších nákladoch tlače plagátov sa vždy uvažuje aj o offsetovej(priemyselnej) tlači, pre ktorú je rozhodujúci faktor počtu kopií. Napríklad 100 ks plagátu A3 zaberie rovnaké množstvo papiera ako 400 ks letáku A5. Ale obe sú malým nákladom vhodné pre digitálnu tlač. U ofsetového stroja sa v podstate platí veľa za jeho zapnutie a potom už len za čas ktorý tlačí, resp. táto položka sa rozrátavá podľa nákladu.

Vo všeobecnosti si neklaďte otázku, aký náklad je vhodný pre offset aby ste získali výhodnú cenu offsetu, zo stúpajúcim nákladom je znižovaná cena digitálnej tlače až je plynulo prechádzané k offsetovej technológii.

5, Odošlite dáta cez mail, alebo cez kontaktný formulár , ak máte viac súborov, využite nahrávanie.

Požiadavky na dáta:

Dáta odovzdávajte predovšetkým vo formáte PDF, akceptujeme aj iné ako JPEG, JPG, AI, PSD alebo DOC, ale z nich je opäť vytvárané PDF. Použitím PDF sa vyvarujete množstva chýb. Ak máte tlač s farbou cez okraj, dbajte na orezové značky a presahy cez ne.

Kontakt: mail/telefón

Pošlite nám odkaz